WPolska

Чи буде Великдень-2021 у Польщі та Україні

З минулої весни світ безпоротньо змінився – і причииною тому стала пандемія. Ми вже пережили не одне свято в режимі карантину – на відстані від своїх рідних та близьких. Коли вітали один одного з Великоднем, Різдвом чи Новим роком лише по телефону. 

Великдень-2021

Тож ми вирішили дізнатися, чи цього року нам також доведеться “христосатись” лише віртуально, чи нарешті зможемо зібратися за одним родинним столом?

Трохи про дати. Великдень-2021 у християн східного та західного обряду цього року припадає на різні дати. Так перші будуть святкувати 2 травня, а другі майже на місяць раніше – 4 квітня.

Що очікувати у Польщі 

Схоже, що цього року святкування Великодня мало чим буде відрізнятися від минулорічного. За словами Міністр охорони здоров’я Адама Нєдзельського, наразі Польща почала більш толерантно підходити до карантинних пом’якшень. І все завдяки вакцинації населення. Проте по суттеві скасування обмежень говорити зарано. Він зазначив, що Великдень швидше за все пройде під гаслом “залишайся вдома”. Про це повідомляє портал inpoland.

Натомість міністр зазначив, якщо пік третьої хвилі пандемії пройде у березні, то цілком можливо уже на травневі свята люди зможуть відвідувати ресторани та кафе. Але зараз говорити про це ще зарано.

Великдень-2021

Що чекає Україну 

Минув лише місяць, як Україна вийшла з локдауну, проте помітно ця міра обмеження не вплинула на епідемоологічну ситуацію. Кампанія з вакцинування населення розпочалася, але триває дуже повільно. Тим часом показники захворюванності помітно ростуть.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль уже констатував, що в Україні розпочалась третя хвиля коронавірусу. Одночасно з цим до червоної карантинної зони вже потрапили Закарпатська, Житомирська, Івано-франківська та Чернівецька області. До помаранчевої зони віднесли Вінницьку, Донецьку, Запорізьку, Київську, Лівівську, Миколаївську, Сумську, Тернопільську та Хмельницьку області.

А в Одесі, Ужгороді та Львові школи перевели на дистанційну форму навчання.

Ситуація розгортається дедалі писимістично. В Україні вже ходять чутки про черговий локдаун, який може припасти якраз на Велекодні та травневі свята. Проте достименно не відомо, чи зважиться влада на черговий суворий карантин.

Великдень-2021

Тому українцям які планують на Великдень повернутися додому варто зважати на епідситуацію в Україні. Уникати великого скупчення люжей на кордоні. А краще відмовитися від ризикованих поїздок. Адже свято не останне, а здоров’я безцінне. Тому бережіть себе і близьких, одягайте маски, мийте руки і будьте здорові.

Наразі область бокової панелі заголовка порожня. Поспішайте і додайте кілька віджетів