Kaja Godek nazwała osoby номоsекsualne „zbоczоnymi”. Jest pozew

Po tym, jak Kaja Godek nazwała osoby homoseksualne zboczonymi, 16 osób złożyło przeciwko niej pozew. – Jej słowa znieważyły 2 miliony obywateli i obywatelek Polski – przekonują.

– Jeżeli tam premierem jest zadeklarowany gej, który obnosi się ze swoją dziwną orientacją, deklaruje w mediach, że ma partnera homoseksualnego, jeżeli jest to przyjmowane jako normalne, to dla mnie jest potworne, że taki kraj określa się mianem katolickiego – tak o Irlandii wypowiadała się w maju Kaja Godek w programie „Tak czy Nie” w Polsat News. Stwierdziła wówczas również, że osoby homoseksualne „są zboczone”.

Te słowa oburzyły środowisko homoseksualne. 10 października do Sądu Okręgowego w Warszawie 16 osób homoseksualnych wniosło pozew przeciwko Kai Godek. Oskarżają ją o naruszenie dóbr osobistych – informuje Gazeta.pl.

Do pozwu przystąpiły również organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Stowarzyszenie Lambda Warszawa, które chcą „postawić homofobię przed sądem”.

Aleksandra Muzińska, współprzewodnicząca Stowarzyszenia „Miłość Nie Wyklucza”, wskazuje w Gazeta.pl, że słowa Godek znieważyły nie tylko tych, którzy wytoczyli pozew, ale również 2 miliony innych obywateli i obywatelek Polski należących do społeczności LGBT.

Niektórzy jednak wskazują, że pozew może zostać szybko odrzucony.

Share