Kochały go miliony Polaków. Nie żyje twórca kultowej bajki

TVP jeszcze kilka lat temu słynęło z Wieczorynek – bajek nadawanych regularnie przez cały tydzień o godzinie 19:00. Jedną z najbardziej popularnych był Listonosz Pat. Dziś brytyjskie media podały wiadomość o śmierci autora animacji.

W wieku 85 lat zmarł John Cunliffe. Listonosz Pat już od 1981 roku przyciąga przed telewizory miliony widzów. Przygody pracownika Royal Mail z fikcyjnego miasteczka Greendale w Wielkiej Brytanii rozkochały w sobie dzieci z aż 50 krajów. Wszyscy pamiętają też piosenkę, rozpoczynającą każdy odcinek – mocno wpadała w ucho.

Kilka dni temu zmarł twórca bajki o listonoszu u jego kocie, John Cunliffe. Przez tydzień zwlekano jednak z przekazaniem informacji mediom.

Bajka nadawana na TVP straciła swojego pomysłodawcę i głównego twórcę W latach 1981-2017 powstało 196 odcinków kukiełkowego serialu o poczciwym listonoszu i jego kocie Jess’ie. W Polsce ich przygody nadawano już od 1991 roku. Emisją serialu zajmowały się takie stacje jak TVP, MiniMini i TV Puls.

Pogrzeb artysty odbył się w niewielkim miasteczku Ilkley w hrabstwie West Yorkshire. To właśnie tam mieszkał przez wiele lat i zmarł. – Nawet niebo płakało nad Johnem, utalentowanym twórcą, autorem wielu tomików poezji i książek – napisała miejscowa gazeta.

Share