WPolska

На наливайте наввисячки: що означає цей дивний забобон

Чому не можна наливати напої наввисячки, і як це пов’язано зі святами на Київській Русі

Є чимало народних прикмет, в які багато хто вірить й досі. Одне з таких повір’їв – це те, що не можна нічого наливати наввисячки. Особливо такий забобон стосується алкогольних напоїв. Звідки насправді з’явилася така прикмета.

Наливання в стакан. Фото: YouTube, скрін

Київська Русь

Можливо, саме з Київської Русі до нас дійшла така прикмета. Справа в тому, що в ті часи була традиція, щоб заможне населення під час якихось свят пригощало звичайних селян міцними напоями. Для цього людей кликали на великі площі з власними чарками.

Вже на площі люди могли підійти до великого бочка з краном і налити собі напою. Можна припустити, що саме через це деякі люди досі вважають, що  нібито лише тільки жебраки наливають собі напої, тримаючи стакан (чи інший посуд) у висячому положенні.

Дуже велика тара

Інша теорія полягає в тому, що в давні часи бутлі з алкогольними напоями були зовсім не такими, як сьогодні. Різниця, як виявляється, в розмірах: багато років тому така тара була настільки велика, що налити собі щось в келих було можливо тільки одним способом – тримаючи пляшку обома руками.

Народні прикмети

Якщо згадати народні повір’я, то людина, яка наливає алкоголь наввисячки, може накликати на себе біду. Так, наші пращури були впевненні, що в разі, коли людина тримає стакан у висячому положенні та наливає собі щось, в майбутньому можуть прийти і проблеми з грошима, і тяжкі захворювання.

Більше того, якщо при цьому людина раптом проллє кілька крапель на когось, хто знаходиться поруч, то, згідно з народними прикметами, будуть сварки з близькими. Наливати воду і інші напої забороняється, згідно з повір’ями, і незаміжнім дівчатам, і вагітним жінкам: інакше, вважали пращури, можна накликати хвороби, бідність і самотність.

Наші дні

Сьогодні в таку прикмету вірить не так багато людей, однак при цьому можна рідко зустріти людину, яка стане наливати алкоголь чи інші напої наввисячки. Пояснити це можна правилами етикету, згідно з якими наливати алкогольні напої у висячому положенні некрасиво (крім того, це дуже незручно). Аргументують це одразу кількома факторами:

  • Так можна пролити напої на скатертину чи навіть одяг;
  • Великий шанс випадково впустити келих (власне, й розбити посуд);
  • Якщо наливати напої в такий спосіб, то складно контролювати обсяг (тобто є високий ризик налити або менше, або більше, ніж треба).

 

Наразі область бокової панелі заголовка порожня. Поспішайте і додайте кілька віджетів