WPolska

“Навіть підвищення зарплати не здатне втримати людей від переїзду до Польші”: український бізнесмен відкрив правду

Українські реалії зовсім невтішні. Сотні тисяч наших співвітчизників щороку змушені їхати закордон на заробітки, щоб прогодувати родини. Якщо вірити офіційній статистиці, то близько 3 мільйонів українців постійно працюють закордоном. Ще від 7 до 9 мільйонів періодично віїзджають на заробітки. І цифри щороку лише ростуть. Особливо зараз, коли пандемія завдала нещівного удару по економіці країни.

Але відсутність нормальної роботи і достойної зарплатні вдома, то не одна одна причина, чому ми пакуємо валізи і рушаємо штурмувати пропускні пункти на кордоні з Польщею. Є ще багато різних і дуже важливих причин. Зокрема, зовсім інший рівень життя. Зараз непоодинокі випадки, коли досить успішні люди, з гарним достатком, залишають все і їдуть до Польщі.

Про один такий дуже яскравий приклад розповів на своїй сторінці в Facebook відомий український підприємець Василь Хмельницький.

За його словами, події розгорталися кілька років тому на успішному підприємстві у Білій Церкві. Компанія, що займається виробництвом електрофурнітури, багато сил та коштів вклада в підготовку кадрів. Зокрема керівного складу. Але одного разу до директора прийшли два провідних інженери і повідомили, що їх запросили на роботу у Польщу. Пообіцяли більшу оплату праці.

Звісно, що керівництво заводу не хотіло втрачати цінні кадри. Тому прийняли рішення збільшити зарплатню інженерам до європейського рівня.

“Реальний кейс, який відбувся на нашому заводі PLANK у Білій Церкві, де ми виробляємо українську електрофурнітуру. Ми багато інвестуємо в розвиток наших співробітників, настільки, що інколи їх намагаються переманити працювати закордон. Декілька років назад якраз відбулась така історія. До директора нашого заводу прийшли два інженери, в розвиток яких ми багато інвестували, і повідомили, що їх запрошують працювати до Польщі. На польському виробництві їм запропонували хороші умови праці, соціальний пакет, вищу заробітну плату. Тоді ми прийняли стратегічне рішення — запропонувати їм таку ж зарплату, яку б вони отримували в Польщі, хоч це і суперечило бізнес-моделі та не відповідало місцевому ринку праці”, – розповідає Василь Хмельницький.

І яке ж було здивування керівництва, коли інженери відмовилися і всеж поїхали на заробітки. А пояснення у них було доволі обгрунтоване: жодне підвищення зарплатні не замінить європейський рівень життя.

“Та вони все одно відмовилися і прийняли рішення переїжджати. Вони мотивували це тим, що ніяка зарплата не компенсує їм рівень освіти для дітей, медицини для їх батьків, стан інфраструктури та рівень безпеки. І я їх добре розумію. Вони вирішили поїхати в Польщу не за вищою зарплатою, а за комфортними умовами та кращим рівнем життя”, – констатував підприємиць.

Висновок приходить сам: “Нам вже недостатньо просто підвищувати заробітню плату. Довгостроково це не спрацює, а відтік талантів так не зупиниться. Україні потрібно значно пришвидшитись, аби наші професіонали, в яких ми інвестуємо тут, могли добре жити в рідних містах і реалізовувати себе в нашій країні”.

 

 

Наразі область бокової панелі заголовка порожня. Поспішайте і додайте кілька віджетів