WPolska

Ваші гроші під загрозою: заробітчан попередили – шахраї активізувались, як ніколи

Заробітчани все частіше стають жертвами шахраїв

Українцям все частіше стали видавати фальшиві запрошення на роботу в Польщу. Оскільки саме туди частіше їдуть на заробітки українці, жертвами стають саме наші земляки. Такі дані передали в аналітичному центрі компанії щодо міжнародного працевлаштування  Gremi Personal. Вона передає такі зафіксовані випадки до прикордонної служби Польщі, повідомляє UBR.

На перетені кордону між Україною та Польщею

В компанії повідомили, що шахраї частіше стали підроблювати документи відомих та великих агентств щодо працевлаштування у Польщі. Те ж саме стосується й запрошень для студентів поліцеальних шкіл, які в Україні називають професійно-технічними училищами.

В умовах карантинних обмежень саме ці документи дозволяють українцям перетинати польський кордон.

Повідомляється, що також на шахраїв нерідко потрапляють й громадяни Білорусії, Грузії, Казахстану, Узбекистану та Таджикистану.

Тому, щоб не стати наступною жертвою шахраїв, в компанії радять уважно перевіряти документи щодо працевлаштування під час оформлення. На що варто звернути увагу:

  • Перевірити так званий NIP – ідентифікаційний номер платника податків в Польщі. Він складається з 10 цифр.
  • Також зверніть увагу на  REGON – статистичний номер з 9 цифр видається в Польщі юридичним особам, що займаються господарською діяльністю. Компанія також повинна бути вказана в документах на сайті Державного судового реєстру.
  • Зверніть увагу, чи є в запрошенні електронний підпис від Ужонда, тобто  Urząd Pracy в Україні це Центр зайнятості. Досить часто замість неї шахраї вказують заяву про намір його отримати, що називається  Wniosek.
  • Перевіряйте, чи правильно вказана назва компанії, від імені якої працівнику оформлюють запрошення на роботу. Шахраї можуть використовувати різні інтерпретації офіційної назви.
  • Якщо виникли підозри – зв’яжіться з представниками компанії. Якщо це авторитетна компанія, то в неї повинен бути сайт на польській, а також російській та іншими мовами.
  • Перевірте, чи особа, з якою ви спілкуєтесь є уповноваженим представником компанії.

Згідно з даними на лютий поточного року офіційно приблизно 460 тис. громадян мають дозвіл на проживання в Польщі. За минулий рік кількість іноземців збільшилась на 34 тис. осіб. Примітно, що половина від цієї цифри – українці 29,4 тис.

 

Наразі область бокової панелі заголовка порожня. Поспішайте і додайте кілька віджетів