WPolska

Зможемо бути і поляками і українцями: з’явилися гарні новини про подвійне громадянство

“Я просто народився не в тій країні”, – багато з нах хто казав такі слова хоч раз, помірковуючи, що десь на чужині краще. І хоч Батьківщину обирати не війде, а от громадянство можна. І, схоже, у украраїнців скоро з’явиться таке право.

Так міністир закордонних справ України Дмитро Кулеба на своєму нещодавньому брифінгу наголосив, що влада розглядає можливість дозмолити українцям подвійне громадянство.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

“Я є прихильником цієї ідеї. Наразі ми працюємо з народними депутатами над відповідними законодавчими змінами. Політика, яку ми будемо реалізовувати, складається з декількох елементів. Ми плануємо дозволити подвійне громадянство з країнами Європейського Союзу та з країнами світу які є до нас дружніми і не становлять жодної загрози, – заявив Дмитро Кулеба. – Громадянин України, який виїхав, скажімо, до однієї з країн Європейського Союзу, в перспективі може стати громадянином цієї країни і залишитися частиною України”.

Чи всім дозволять?

За словами міністра, коли буде оформлена законодавча база, отримати подвійне громадянство зможуть всі українці. Проте вимоги до тих, хто хоче стати політиком чи чиновником будуть іншими.

“Є і другий бік. Ящо у вас є два паспорти, чи маєте ви право бути депутатом, міністром? Ось тут буде встановлена низка обмежень, щоб не допустити зловживань”, – наголосив міністр.

Нам вдалося з’ясувати про які саме обмеження говорим голова зовнішньополітичного відомства держави. Зокрема всі обмеження містяться у відповідному Указі президента.

Якшо коротко, то українці з двома паспортами не зможуть ні займати ні претендувати на наступні посади:

  • виконання функцій держави або місцевого самоврядування, якими наділені уповноважені особи, зазначені в пункті 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»;
  • зайняття керівних посад на об’єктах державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
  • оформлення допуску до державної таємниці;
  • участь у виборчому процесі членом виборчої комісії або офіційним спостерігачем на загальнодержавних та місцевих виборах;
  • членство в політичній партії.

Також міністр Кулеба уточним, що є й такі держави громадянство яких українці не зможуть отримати як друге.

“Але є один вийняток – це держава-агресор. З нею не може йти мова ні про яке подвійне громадянство” – уточнив міністр закордонних справ.

 

Наразі область бокової панелі заголовка порожня. Поспішайте і додайте кілька віджетів